Mopar 68101366AA Flat Washer
2017-2021 Mopar 68101366AA
Customer Questions & Expert Answers (1)
68101366AA Mopar Flat Washer Illustration 1 of 1
  • Part Description
    Washer Flat
  • Manufacturer
    Mopar
Make sure this part fits
1
ADD TO CART
  • Related Parts
  • Specifications
  • Fitment
  • Q&A
  • Product Specifications
    BrandGenuine Mopar
    Manufacturer Part Number68101366AA
    Part DescriptionWasher Flat
    Item Dimensions1.3 x 0.9 x 0.1 inches
    Item Weight0.40 Pounds
    ConditionNew
    Fitment TypeDirect Replacement
    ManufacturerMopar
    SKU68101366AA
    WarrantyThis genuine Mopar part is guaranteed by Mopar's factory warranty.
    Shipping & ReturnShipping Policy Return Policy
    Warning: California's Proposition 65
  • Vehicle Fitment
    Year Make Model Engine Important vehicle option details
    2021 Ram ProMaster 15006 Cyl 3.6LC/V HR 136" Wheelbase FWD, C/V LR 118" Wheelbase FWD, C/V LR 136" Wheelbase FWD
    2021 Ram ProMaster 25006 Cyl 3.6LC/V HR 136" Wheelbase FWD, C/V HR 159" Wheelbase FWD, C/V LR 136" Wheelbase FWD, Window Van 159" Wheelbase FWD
    2021 Ram ProMaster 35006 Cyl 3.6LC/V HR 136" Wheelbase FWD, C/V HR 159" Wheelbase EXT FWD, C/V HR 159" Wheelbase FWD, C/V LR 136" Wheelbase FWD, C-A LR 159" Wheelbase EXT FWD, CC LR 159" Wheelbase EXT FWD, Chassis 136" Wheelbase FWD, Chassis 159" Wheelbase FWD, Cutaway 136" Wheelbase FWD, Cutaway 159" Wheelbase FWD, Window Van EXT FWD